Családi Nyílt Nap a Honvéd Lovardában, május 24.

Ismét sikerrel mutatkozott be a lovarda a nagyközönségnek, színes színvonalas programokkal.

nyiltnap

Elsőként a lovasíjász produkciójában gyönyörködhetett a nagyérdemű.

ijasz1      ijasz2     ijasz3

Ezután – a Poroszkáló Pónilovas Iskola Alapítvány jóvoltából – solymászbemutatóra és “próbasolymászkodás”-ra is sor került.

solyom1      solyom2     solyom3

Következett Szabó Virág nagysikerű szabadidomítása.

virag1     virag2     virag3

Mint mindig, most is nagy érdeklődést mutattak a vendégek a próbalovaglás iránt.

proba1      proba2

Délután a nap leghosszabb programjára, a Szabó & Sáli Pónilovas Iskola haáziversenyére került sor.

verseny
Most először volt futószáras verseny, ahol a kezdők mérhették össze tudásukat. A versenyszámot Kovács Lili nyerte.

FSZ01     KovacsLili

Majd az ügyességi versenyszámok következtek. A Kezdő kategóriában Papp-Váry Hanna, a haladó kategórában Hegedűs Adél győzött.

Az Ugró Előkészítő kategórában Kővári Szellő és Hazy Manager az Ugró 60 cm-es számban Törő Csongor és Fabula hódította el a pálmát. A nagyok 80 cm-es versenyében Szabó Virág (Tortuga) vitte a prímet 7,9 stíluspontos eredményével.

ToroCsongor_Fabula     SzaboVirag_Tortuga

A programok mellett kisállat-simogató várta a látogatókat, míg az Alapítvány “Egy zöld lovardáért” kezdeményezésére levendulát ültethettek a támogatók.

simogato1     simogato2     levendula

További képek a nyílt napról itt láthatók.

öröm